Home / Kryesoret / Maqedonia sot futet borxh 14.7 milion euro, nesër duhet të kthej 24 milion euro

Maqedonia sot futet borxh 14.7 milion euro, nesër duhet të kthej 24 milion euro

Ministria e financave në aukcion do të ofroj flet obligacione shtetërore në 6 dhe 12 muaj, ndërsa nga kreditorët e brendshëm do të kërkoje 14.7 milion euro, transmeton TetovaSot.

Kamata për këto letra shtetërore me vlerë janë 2.3% dhe 2.6%.

Me 13 prill, gjegjësisht nesër duhet që të kthehen borxhet e vjetra, ku shteti duhet që të kthej 24 milion euro.

Gjithashtu lexo

Specialja mbetet me një prokuror më pak!? (Video)

Prokuroria Speciale mund të mbetet edhe me një prokuror më pak. Sipas burimeve jo zyrtare, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *