Home / Kryesoret / Më 4 maj protestë e re në Tetovë

Më 4 maj protestë e re në Tetovë

Përmes rrjeteve sociale është paralajmëruar protesta e radhës në qytetin e Tetovës, ku do të kërkohet dorëheqja e kryetarit Ivanov, tërheqja e vendimit të tij për faljen e politikanëve që janë nën hetime.

Protesta do të mbahet më 4 maj, të mërkurën e ardhshme, në ora 19, para gjykatës së Tetovës dhe u bëhet thirrje të gjithë qytetarëve të Tetovës që të marrin pjesë, pa dallim etnike, apo religjioni.

Organizatorët thirrin për të protestuar masovikisht kundër emigrimit, kriminalitetit në vend, kundër vjedhjes së zgjedhjeve, korrupsionit në gjyqësi.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *