Home / Lajme / Rajon / Media zvicerane: Kosova po kërcënohet nga një konflikt i ri

Media zvicerane: Kosova po kërcënohet nga një konflikt i ri

Një grupacion ushtarësh nga Kosova, në fillim të javës ka publikuar një video për të mobilizuar ithtarë, “për të mbrojtur interesat kombëtare në Veri të Kosovës,”, shkruan në median zvicerane schweizmagazin.ch, që është ndër lajmet më të vizituara.

Lajmi ka të bëjë pas publikimit të një videoje nga veriu, ku Aleanca Kombëtare Shqiptare, kishte dalë me video dhe fotografi, për të thirrur të rinjte shqiptarë për bashkangjitje në luftë.
“U kërkoj luftëtarëve të përgatiten për sulmet e reja, për të mbrojtur interesat tona, Kjo sepse në Veri të Mitrovicës luftojnë shqiptarët autoktonë, ndërsa ish kolegët e tyre, të cilët po udhëheqin Kosovën, e kanë mendjen te mbushja e xhepave me para,” thuhej në kumtesën e AKSH, që pas mediatizimit në mediat serbe, por merr hov edhe te ato ndërkombëtare.

Gjithashtu lexo

Tiranë: Vret bashkëshorten e më pas vetëvritet – (VIDEO)

Një telefonatë e mbërritur paraditen e së dielës në numrin e emergjencave 112, ka lajmëruar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *