Home / Lajme / Maqedoni / Ministri i BDI-së han darkë dhe nuk paguan në një restoran në Tetovë!

Ministri i BDI-së han darkë dhe nuk paguan në një restoran në Tetovë!

Një ngjarje e papëlqyer mbrëmë i ka ndodhur një ministrit të BDI-së në një restoran Reçicë të Tetovës, mëson portali Shqipmedia. Dëshmitarët okular që kanë ndodhur në atë restoran mbrëmë kanë qenë dëshmitarë të një ngjarjeje të pazakontë të një ministri të BDI-së nga kjo anë i cili pasi ka hëngër darkë me bashkëpartiakët e tij pagesë ka dashur ta bëje përmes kartelës kreditore, por këtu ndodh e papritura…pasi kamarierët marrin kartelën kreditore për të paguar kanë marrë përgjigje nga stafi se kartela është e bllokuar. Ministri ka mbetur i habitur se si është e mundur që ajo të jetë e bllokuar për të bërë pagesa ose me urdhër të kujt i është bllokuar kartela zyrtare?

Pas kësaj është dashtur që bashkëpartiakët e tij të mbledhin para nga xhepi dhe të paguajnë darkën./Shqipmedia

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *