Home / Kryesoret / MPB: Në protestën e mbrëmshme është dëmtuar fasada e Ministrisë së Kulturës

MPB: Në protestën e mbrëmshme është dëmtuar fasada e Ministrisë së Kulturës

Dëmtimi i përmendores së ASNOM-it në Parkun e Gruas, fasada e Ministrisë së Kulturës dhe dy vetura, janë regjistruar nga policia prej protestës së mbrëmshme.

Nga MPB informuan sot se dje në periudhën nga ora 18 deri në 21 e 35 min në qendër të qytetit u mbajt një protestë e organizuar nga shoqata jo formale “Protestoj” që ka nisur para objektit të Prokurorisë Speciale Publike, ndërsa rreth orës 19 e 10 min është transferuar para Parlamentit të Republikës së Maqedonisë.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *