Home / Kryesoret / Në mesin e protestuesve të arrestuar ka edhe shqiptar

Në mesin e protestuesve të arrestuar ka edhe shqiptar

Gjatë protestave të mbrëmshme që u realizuan në Shkup kundër vendimit konstravers të presidentit të shtetit, Gjorgje Ivanov, për faljen e të gjithë politikanëve që kanë bërë krime e që lidhen me punën e Prokurorisë Speciale, u arrestuan trembëdhjetë persona.

Në mesin e të arrestuarve ka edhe shqiptar, ja lista e tyre: Branimir J.(34), Sasho R.(48), Mariljan L.(38), Ismet I.(46), Sibel A.(23), Damjan J.(36), Kristian K.(22), Vangel M.(30), Zharko Z.(41), Filip N.(30), Gorjan A.(23) dhe Krste G.(35)

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *