Home / Lajme / Kronika e zezë / Në Tetovë shkelen me veturë dy persona

Në Tetovë shkelen me veturë dy persona

Dje pasdite rreth orës 17 në kryqëzimin e rrugëve “Blagoja Toska” dhe “29 nëntorit” në Tetovë ka ndodhur një aksident ku janë të përfshirë një mjet rrugor “Opel Corsa” me targa të Tetovës, i drejtuar nga një 27-vjeçari J.A nga Tetova dhe këmbësorët MA (21) dhe AI (19) gjithashtu nga Tetova, njofton SPB-Tetovë.

Të dy këmbësorët kanë marr lëndime të lehta dhe janë transferuar me një automjet tjetër në Spitalin Klinik të Tetovës, dhe pas ndihmës mjekësore, janë liruar nga spitali.

Në vendin e ngjarjes është bërë inspektimi i plotë dhe për të përcaktuar arsyen për këtë aksident rrugorë. Fillimisht arsyeja është mos dhënia e përparësisë së këmbësorit, një fenomen i cili është ende është i pranishëm në rajonin e Tetovës.

Gjithashtu lexo

Nga shtatori çerdhet me dy ndërrime, ja oraret

Nga shtatori çerdhet do të fillojnë të punojnë me dy ndërrime. Kështu njoftoi sot ministra …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *