Home / Lajme / Maqedoni / Nikolla Gruevski: Gjorgje Ivanov nuk e ka shkelur Kushtetutën

Nikolla Gruevski: Gjorgje Ivanov nuk e ka shkelur Kushtetutën

Ndryshe lideri i VMRO DPMNE-së Nikolla Gruevski ish kryeministër, ka mbrojtur qëndrimin se presidenti i Maqedonisë Gjorgje Ivanov me vendimin e tij të fundit për të falur politikanët për të cilët Prokuroria Speciale ka nisur hetime, nuk e ka shkelur Kushtetutën dhe ligjin.

Gruevski tha se partia e tij distancohet nga ky vendim i Presidentit, sipas të cilit ky vendim i Ivanovit i ndihmon vetëm LSDM-së dhe Zaevit.

“Ai që është zhytur në kriminalitet duhet të përgjigjet. Askush në VMRO DPMNE nuk ndjehet fajtorë“, ka thënë Gruevski.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *