Home / Kryesoret / Pas pushimit njëditorë, rikthehen sërish protestat

Pas pushimit njëditorë, rikthehen sërish protestat

Protestat të cilat kundërshtojnë vendimin e presidentit Gjorgje Ivanov për të falur politikanët që janë nën hetime pas pushimmit njëditorë, fillojnë sërish sot në terminin e rëndomtë në ora 18:00, me këtë protesta hynë në javën e tretë.

Protestuesit vazhdojnë të kërkojnë tërheqjen e atij vendimi për falje të Ivanovit, edhe shtyrjen e zgjedhjeve që janë caktuar për 5 qershor, sepse sipas tyre nuk janë plotësuar kushtet për mbajtjen e zgjedhjeve të lira dhe demokratike.

Protesta pritet të mbahen edhe në qytetet tjera të vendit.

Gjithashtu lexo

Policia me apel ndaj lokaleve të natës – (VIDEO)

Muajt e verës janë karakteristike kur në  shumë lokale hotelerike frekuentohen gjatë orëve të natës, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *