Home / Kryesoret / Përfundon qetë protesta para Kuvendit

Përfundon qetë protesta para Kuvendit

Me fjalimin e kryetarit të LR PDSH-së Zijadin Sela ka përfunduar protesta para Parlamentit të Maqëdonisë. “Ju lutem që tani të përfundojmë protestën dhe të të shpërndahemi në mënyrë dnjitoze”, tha Sela, shkruan Lajm.

Ai porositi se nëse nuk përfundon diskriminimi i shqiptarëve do të protestohet sërish para Parlamentit.

Në këtë protestë mbajti fjalim Kryetari i LR-PDSH-së Ziadin Sela, Vesel Memedi nga Rdk, Hysni Shaqiri, Besim Hoda si dhe familjarë nga rsati Monstra.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *