Home / Kryesoret / Pollozhani: Kur Struga boshatiset e Ohri po zhvillohet nuk duhet që të heshtim

Pollozhani: Kur Struga boshatiset e Ohri po zhvillohet nuk duhet që të heshtim

Profesori universitar, Petrit Pollozhani në takimin e Këshillit Opozitar në Strugë, theksoi se intelektualët shqiptar nuk duhet që të heshtin ndaj gjendjes së shqiptarëve të Republikës së Maqedonisë, .

Ai potencoi se kur Ohri zhvillohet dhe Struga boshatiset, ka ardhur koha që intelektualët të veprojnë.

“ Për një kohë jam tërhequr nga jeta aktive publike, por duke u nisur nga realiteti i hidhur që mbretëron në shoqërinë shqiptare të Maqedonisë  nuk duhet të heshtet më por të ndërtohet një strategji e mirëfilltë për rikthimin e shpresës te shqiptarët.

Nëse Ohri zhvillohet dhe Struga boshatiset nga dita në ditë ka ardhur koha që qytetarët e Strugës por edhe intelektualët të veprojnë”, potencoi Petrit Pollozhani

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *