Home / Kryesoret / Prokuroria speciale nuk tregon nëse e ka analizuar audio xhirimin e Mehmetit dhe Xhaferit

Prokuroria speciale nuk tregon nëse e ka analizuar audio xhirimin e Mehmetit dhe Xhaferit

Nga prokuroria sociale dje nuk është marë asnjë përgjigje në lidhje me audio xhirimin e bisedave private telefonike mes dy funksionarëve të lartë të BDI-së, njofton Zhurnal.

Nga ekipi i Janevës nuk ka përgjigje nëse deputetja Mehmeti ka kërkuar nga prokuroria speciale që të bëj analizën e thellë të audio xhirimit mes saj dhe Musa Xhaferit dhe nëse kjo analizë është realizuar. Nga Janeva nuk ka përgjigje edhe se cilët nga funksionarët e BDI-së kanë kërkuar nga ajo që të fillojë hetimin mbi këto audio incizime, transmeton Zhurnal.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *