Home / Kryesoret / Protestat vazhdojnë nesër

Protestat vazhdojnë nesër

Shoqata “Protestoj” ka njoftuar se sot nuk do të ketë protesta. Protesta e rradhës është paralajmëruar për nesër me fillim në ora 18.00.

“Në vend të ditës së sotme, me protesta vazhdojmë nesër në ora 18. Në numër më të madh, më të koordinuar, me forca të reja”, thuhet në njoftimin e shoqatës “Protestoj”.

Përmes protestës së organizuar nga kjo shoqatë për 5 ditë me radhë kërkohet dorëheqja e presidentit dhe shfuqizimi i vendimit për fajlen e 56 figuarve politike që janë nën hetim nën akuzat për korrupsion dhe manipulime.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *