Home / Lajme / Rajon / Rama: Mos dhashtë Zoti SHBA të zgjedh Trampin president

Rama: Mos dhashtë Zoti SHBA të zgjedh Trampin president

Kryeministri shqiptar Edi Rama duke qenë mysafir në emisionin “Zona e debateve” në televizionin Klan Kosova, deklaroi se shpreson që Donald Tramp nuk do të zgjedhet president i SHBA-së.

“Mos dhashtë Zoti, Amerika ta zgjedh Trampin për president”, deklaroi Rama.

Sipas tij, nëse Tramp zgjedhet president, do të keqësohen marrëdhëniet diplomatike mes SHBA-së dhe Shqipërisë.

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *