Home / Lajme / Rajon / Rast i jashtëzakonshëm, 105 vjeçarja i mbijeton infarktit

Rast i jashtëzakonshëm, 105 vjeçarja i mbijeton infarktit

Sherife Gashi nga Mramori i Prishtinës, konsiderohet rast i veçantë në mjekësi. Ajo i mbijetoi infarktit në moshën 105 vjeçare.

Sipas drejtorit të klinikës, Gani Bajraktarit, rasti i pacientes nga Mramori i Prishtinës, konsiderohet i veçantë në mjekësi.

E plakën që në supe mban mbi një shekull jetë, në spital e sollën dhe po kujdesen për të nipat e mbesa e saj.

Kështu plaka pas kontrollit që mori nga ekipi i mjekëve të sëmundjeve të zemrës të premten u lirua për në shtëpi.

E sipas parashikimeve, për pak ditë, mund të kthehet në gjendje që të flas sikur para një jave.

Gjithashtu lexo

Një polic turk është vrarë nga luftëtari i SHI-së në stacionin policor në Stamboll

Një polic turk mbrëmë është goditur me thikë për vdekje në stacionin policor në Stamboll …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *