Home / Kryesoret / Rrahje në Nerasht të Tetovës, lëndohen 2 persona

Rrahje në Nerasht të Tetovës, lëndohen 2 persona

Dje rreth orës 16, në Departamentin e policisë njoftoi së Tearcës është raportuar për prishje të rendit publik në fshatin Nerasht të Tetovës, ku janë të të përfshirë A.H (19) dhe R.SH (60), të dy nga ky fshat, njofton SPB-Tetovë.

Sipas ankuesit, personi N.E (72) nga Nerashti më parë ka angazhuar punëtorë për të kryer punë ndërtimore, por pak më vonë ka ardhur fqinj i tij R.SH i cili ka kërkuar të ndërpriten punimet dhe të gjitha aktivitetet. Së shpejti ka filluar edhe biseda verbale reciproke, e cila u rrit në një rrahje në mes të A.H, i cili ishte në atë vend dhe R.SH, ku përveç grushteve janë përdorur edhe objekte të forta, si lopata dhe sende të tjera.

Në rrahje, pjesëmarrësit kanë marr lëndime të dukshme dhe janë transferuar menjëherë në Spitalin Klinik të Tetovës, pas së cilës R.SH ishte dërguar në klinikat e Shkupit.

Gjërat që janë përdorur në përleshje janë gjetur, janë fotodokumentuar dhe do të merren për ekspertizë për një raport të plotë.

Policia është duke punuar për të pastruar këtë çrregullim dhe do të ketë një paraqitje të duhur ndaj atyre që janë përfshirë në përleshje.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *