Home / Kryesoret / Sfidohet Nikolla Gruevskit

Sfidohet Nikolla Gruevskit

Forumi i Patriotëve Mendjelirë kërkon që Nikolla Gruevski të jap dorëheqje menjëherë nga partia. Sipas këtij Forumi, ai e ka prishur kredibilitetin politik të partisë,.

“Për shkak të prishjes së kredibilitetit politik, normave etike të sjelljes dhe për shkak të rrezikimit të interesave të partisë, dhe me këtë edhe të shtetit, Kryetari i partisë, Nikolla Gruevski, menjëherë të jap dorëheqje nga funksioni, pa të drejtën e rizgjedhjes.

Njashtu, anëtarët e Komitetit Qendror menjëherë të japin dorëheqje”, thuhet ndërmjet tjerash në reagimin e këtij Forumi

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *