Home / Kryesoret / Sot protestohet në Bit Pazar të Shkupit, shqiptarët do kërkojnë që mos të torrturohen nga maqedonasit!

Sot protestohet në Bit Pazar të Shkupit, shqiptarët do kërkojnë që mos të torrturohen nga maqedonasit!

Protesta masovike sot do të organizohen në Shkup në afërsi të Bit Pazarit me fillim në ora 14:00. Këto protesta do të organizohen nga shoqata OVL-UÇK, dhe partitë, LR-PDSH dhe RDK. Mbështetje ka dhënë edhe Këshilli Opozitarë si dhe shumë student të rinj që nuk janë të kënaqur me zhvillimet e fundit politike.

Protestat do të mbarojnë para parlamentit të Maqedonisë. Kryetari i LR-PDSH-së, Ziadin Sela, ditë më parë bëri të ditur se protestat organizohen për shkak të diskreditimit të shqiptarëve në Maqedoni gjatë 25 viteve të fundit dhe për këtë shkak shqiptarët kanë më shumë arsye për të protestuar

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *