Home / Kryesoret / Sot protestohet për lirimin nga burgu të urdhërdhënësit të vrasjes së shqiptarëve, Lube Boshkoski

Sot protestohet për lirimin nga burgu të urdhërdhënësit të vrasjes së shqiptarëve, Lube Boshkoski

Partia “Të Bashkuar për Maqedoninë” për sot në orën 12 paralajmëroi protestë para ndërtesës së ministrisë së drejtësisë ku anëtarët dhe simpatizuesit e saj do të kërkojnë që nga burgu të lirohet kryetari i partisë dhe ish ministri i punëve të brendshme, Lube Boshkoski, transmeton TetovaSot.

Në paralajmërimin për protestën të publikuar në faqen e tyre në Facebook, partia i ftoi të gjithë qytetarët, anëtarët e partive politike dhe aktivistët që t`i bashkohen protestës nën moton ‘Stop torturës, liri për Lube Boshkoski”

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *