Home / Sport / Suarez thyen rekord në La Liga

Suarez thyen rekord në La Liga

Luis Suarez ka thyer një rekord në La Liga në fitoren e thellë 8 me 0 ndaj Deportivo La Corunas të mërkurën.

Sulmuesi realizoi katër gola dhe asistoi tre herë për lojtarët e tij duke u bërë lojtari i parë në shekullin 21 në La Ligë që ka arritur të kishte ndikim në shtatë gola në një lojë.

Fitorja e thellë e mban Barçën në krye të tabelës me pikë të barabarta me Atleticon dhe një më shumë se Real Madrid.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *