Home / Kryesoret / Tmerr në spitalet e Maqedonisë, fotografohen pacientët gjatë operacionit dhe publikohen fotot

Tmerr në spitalet e Maqedonisë, fotografohen pacientët gjatë operacionit dhe publikohen fotot

Një skandal po e tronditë Maqedoninë. Në spitalin e përgjithshëm në Qytetin e Gjevgjelisë, kirurgët, anestezologët dhe ekipi tjetër ndihmës pas operacionit të rrëndë të lukthit ka vendosur që të fotogrofohet duke shkelur privatësin e pacientit të operuar.

Ky personel ka vendosur që në sallën e operacionit të fotografohen para pacientët të operuar i cili është në gjendje të pavetëdishme nën anestetikë(ilaçe dhe gazra që përdoren gjatë operimit për të humbur vetëdijen pacienti).

Kjo fotografi shokuese ka nxitur reagime të shumta në opinion për shkak se me këtë shkilet privatësia dhe të drejtat e pacientëve.Deri më tani Zhurnal mëson se nuk ka reaguar ministri i Shëndetësisë, Nikolla Todorov.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *