Home / Kryesoret / Trajanov: BDI e lëshoi qeverinë për shkak se mendon se nuk janë krijuar kushtet për zgjedhje me 5 qershor

Trajanov: BDI e lëshoi qeverinë për shkak se mendon se nuk janë krijuar kushtet për zgjedhje me 5 qershor

“Vendimi i BDI-së nuk është që të sigurohen zgjedhjet me 5 qershor me çdo çmim”, deklaroi kryetari i Lidhjes Demokratike, Pavle Trajanov, transmeton TetovaSot.

“Është pikërisht e kundërta, BDI-ja vendosi kështu për shkak të vlerësimit se nuk janë plotësuar kushtet për zgjedhje kredibile me 5 qershor.

Hapi është në drejtimin e formimit të një qeverie ekspertësh që do t`i organizoje zgjedhjet.

Kjo qeveri pres që të përkrahet nga të gjitha partitë politike në Parlament, dhe t`i kryej reformat e nevojshme në gjyqësi, në sferën mediale, dhe në të gjitha gjërat tjera të nevojshme për zgjedhje të lira dhe demokratike”, deklaroi Trajanov

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *