Home / Kryesoret / U konstatuan dorëheqjet e ministrave të BDI-së

U konstatuan dorëheqjet e ministrave të BDI-së

U konstatuan dorëheqjet e shtatë ministrave dhe katër zëvendës ministrave të BDI-së sot në seancën plenare të Parlamentit të Republikës së Maqedonisë.

Konstatimi i dorëheqjeve kaloi pa diskutim, pasi që u lexuan nga kryetari i Parlamentit, Trajko Velanoski.

Sot ose nesër pritet që të emërohen bartësit e ri të funksioneve, propozim emrat e të cilëve BDI-ja mbrëmë i bëri publike

Gjithashtu lexo

Kuvendi duhet të votojë për shkarkim të Zvërlevskit

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet të mbajë vazhdime të tre seancave midis të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *