Home / Sport / UEFA: Ky është formacioni i javës në Europa League (Foto)

UEFA: Ky është formacioni i javës në Europa League (Foto)

UEFA ka publikuar formacionin e javës të Europa League.

UEFA ka përzgjedhur formacionin më të mirë të javës, ku për çudi nuk ka vend për dy qendërmbrojtësit e Liverpoolit, Sakho dhe Lovren, të cilët shënuan në fitoren e skuadrës së tyre.

Shakhtar ka tre përfaqësues në këtë skuadër e ndjekur me dy nga Liverpool, Sevilla dhe Villareal, ndërsa nga një e kanë Dortmund dhe Athletic Bilbao.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *