Home / Kryesoret / Vandalizëm në palestrën “Shkëndia boks” në Tetovë

Vandalizëm në palestrën “Shkëndia boks” në Tetovë

Në kampin stërvitorë të KB Shkëndia boks në Tetovë persona të panjohur kanë shkatërruar inventarin e zyrës dhe kanë demoluar plotësishtë palestrën.Janë vjedhur thasët e boksit ,pajisjet e ushtrimeve të fizikut,dorëzat e boksit si edhe shkatërrimi I ringut të boksit.
“Ka qenë shumë e vështirë deri sa ia kemi arritur të kompletojmë palestrën me pajisjet adekuate, sepse që nga fillimi nuk kemi pas ndihmë nga askush.Mirpo vandalizmi na morri pesë vite punë dhe na ka dëmtuar plotësisht neve si shoqatë sportive dhe po e dëmton ëndërën e nxënsave dhe në përgjithësi sportin e Tetovarëve.Nga ajo që pamë sot dëmet janë të mëdha , dënojmë kët akt vandal dhe urojmë që vandalizmi në objektet shkollore apo palestrat sportive ku fëmijët e juaj gjejnë një pikë ndriçimi për për të ardhmen e tyre ,të mos përsëritet sepse kështu dëmtohemi ne bashkë me ju. “

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *