Home / Kryesoret / Vankovska: Në cilin shtet normal, Piter Vanhoute do të ishte faktor politik?

Vankovska: Në cilin shtet normal, Piter Vanhoute do të ishte faktor politik?

Profesoresha universitare Biljana Vankovska tallet me ndërmjetësuesin belg, Piter Vanhoute ku diskrediton personalitetin e tij si një politikan me përvojë.

“Ky nuk ndalon që të na bëjë për të qeshur. Në cilin shtet demokratik do të kishte Marrëveshje të Përzhinos të nënshkruar midis katër liderëve politik nën dirigjimin e bashkësisë ndërkombëtare dhe këtë jashtë territorit të territorit shtetëror të vendit? Imagjino.

Në cilin shtet normal do të parashikohej që me marrëveshje politike, kryetari të jap dorëheqje pasi që ashtu janë marr vesh? Imagjino.

Në cilin shtet normal, në ligjin zgjedhor do të vendosej datë për zgjedhje të parakohshme dhe do të drogoheshin autorizimet e Parlamentit? Imagjino.

Në cilin shtet normal demokratik, opozita do të ishte pjesë e qeverisë, mirëpo përsëri do të ngelte opozitë? Në cilin shtet normal, Vanhoute do të ishte faktor politik? Imagjino.”, reagoi ndërmjet tjerash në profilin e saj në Facebook, Biljana Vankovska.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *