Home / Lajme / Maqedoni / Vdiq mjeku nga Gjevgjelia, i dyshuar për vdekjen e një gruaje dhe foshnjës së saj

Vdiq mjeku nga Gjevgjelia, i dyshuar për vdekjen e një gruaje dhe foshnjës së saj

Ka vdekur njëri nga dy anesteziologët të cilët janë të dyshuar për vdekjen e një gruaje së bashku me fëmijën e saj të palindur nga Gjevgjelia.

Nëna e re dhe foshnja vdiqën gjatë lindjes në spitalin e Gjevgjelisë.

Policia konfirmoi ngjarjen e vdekjes anesteziologut , por thanë se nuk kanë më shumë informacion nëse vdekja ishte e dhunshme, transmeton TetovaSot.

Sot është kryer edhe varrosja e mjekut.

Pas incidentit dy anesteziologët i humbën licencat e tyre, si dhe u pushuan nga puna.

Analiza e gjakut tregoi se kur ata i bën prerje cezariane nënës, ata ishin në gjendje të dehur.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *