Home / Lajme / Maqedoni / Velanoski: Nuk është mirë që të mbahen zgjedhjet pa opozitën

Velanoski: Nuk është mirë që të mbahen zgjedhjet pa opozitën

Ish kryetari i Parlamentit të Republikës së Maqedonisë, Trajko Velanovski theksoi se nuk është mirë që në vend të ketë zgjedhje ku nuk do të marrin pjesë partitë nga opozita, transmeton TetovaSot.

Ai e ftoi opozitën që të përfshihet në procesin zgjedhor, për të cilin ai paralajmëroi se do të jetë me 5 qershor. Pastaj theksoi se ka kushte për zgjedhje për me atë datë.

Këtë Velanoski e tha në emisionin 24 Analiza në 24 Vesti.

Gjithashtu lexo

“Çështja mes Shkupit dhe Beogradit shkakton shqetësime në Athinë”

Gazeta greke “Kathimerini” shkruan se diplomatët grek me shqetësime i ndjekin ngjarjet në Ballkan, pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *