Home / Lajme / Maqedoni / VMRO-DPMNE i uzurpon edhe Spitalet, Ambasadorët Bejli dhe Orav shokohen!

VMRO-DPMNE i uzurpon edhe Spitalet, Ambasadorët Bejli dhe Orav shokohen!

Një skandal po e tronditë Maqedoninë. Kësaj rradhe në spitalin e qytetit në Shkup, Shën Naumi, që gjendet në afërsi të Parlamentit të Maqedonisë, ka mbishkrime skandaloze tek zyrat e drejtorëve dhe zyrat e administratës të këtij Spitali.

Njëri mbishrim tek zyra e arkatarit të Spitalit shkruan: “Në Maqedoni zgjedhjet mund të mbahen më 5 qershor dhe asnjëherë të shtyhen. Me këtë dëshmohet se Spitali i qytetit në Shkup “Shën Naum Ohridski”, bëhet vegël e VMRO-DPMNE-së dhe njëkohësisht ju bën presion të punsuarve në këtë Spital.

Ndërkohë ky Spital ligjërisht njihet si Klinika Universitare për sëmundje kirurgjike “Shën Naum Ohrdiski”-Shkup, ku njëri nga drejtorët e këtij Siptali është shqiptar.

Ndryshe, këto zhvillime në Maqedoni me shqetësim të madh i përcjellin Ambasadorët e huaj në Maqedoni.

Më posht përmes fotografive tronditëse kuptohet qartë se ky Spital punon në favor të VMRO-DPMNE-së.
1_987

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *