Home / Lajme / Maqedoni / Zëri i Amerikës: Në Maqedoni pritet të ketë gjakderdhje

Zëri i Amerikës: Në Maqedoni pritet të ketë gjakderdhje

Për nesër janë paralajmëruar protestat më të mëdhaja deri më tani nga të dyja palët. Ajo që e tensionon edhe më tepër situatën është se të dy grupet do të jenë shumë afër njëra tjetrës dhe shumë analistë mendojnë se kjo do të jetë “E enjtja e zezë” – shkruan VoA

Erol Rizaov, një gazetar pro-opozitar apelon të parandalohet dhuna. “Çka mund të pritet përveçse gjakderdhje nëse caktohet protestë në të njejtin vend me protestën e paralajmëruar që më herët të qytetarëve.” Ka thëne Rizaov për VoA-n.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *