Home / Kryesoret / Ziadin Sela, protestojmë për demokraci duam gjyhën shqipe zyrtare dhe buxhet proporcional pa diskriminime

Ziadin Sela, protestojmë për demokraci duam gjyhën shqipe zyrtare dhe buxhet proporcional pa diskriminime

Kryetari i LR-PDSH-së Ziadin Sela para protestuesve tha se duan një shtet demokratik dhe jo të diskriminueshëm për shqiptarët siç e bën qeveria VMRO-Bdi që 14 vite.

Sela kërkoi zyrtarizimin e gjuhës shqipe dhe buxhet proporcional për shqiptarët.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *