Home / Kryesoret / 17 vjet nga masakra e Studimes së Vushtrrisë

17 vjet nga masakra e Studimes së Vushtrrisë

Janë bërë 17 vjet që nga koha kur në Studime të Vushtrrisë forcat serbe vranë 116 persona civilë.

Këta të fundit u nxorën nga kolona e qindra njerëzve që kishin marrë rrugë për Shqipëri.

Nga dëshmitarët mësohet se 116 civilët u pushkatuan brenda dy orëve.

Familjarë dhe qytetarë të tjerë kujtojnë çdo vit këto viktima, e ashtu do ndodh edhe këtë vit.

Për t’i nderuar viktimat do të jetë në Studime sot edhe presidenti i vendit Hashim Thaçi. Ky i fundit do të mbajë edhe një fjalim.

Gjithashtu lexo

Bashkimi emocional pas 3 vjetësh, i fëmijës së rrëmbyer nga ISIS, me familjen e tij (Video)

Një djalë 12-vjeçar jazidi është bashkuar me nënën e tij në Kanada tre vjet pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *