Home / Kryesoret / Agim Nuhiu përulet para dëshmorëve (FOTO)

Agim Nuhiu përulet para dëshmorëve (FOTO)

Zv/ministri i punëve të Brendshme Agim Nuhiu sot në ditën e Dëshmorëve është përulur para tyre. Ai tha se Gjaku i derdhur për liri i dëshmorëve të kombit dhe vullneti i fortë i familarëve të tyre është motivi ynë për të punuar fuqishëm për nderin e kombit dhe dinjitetin njerëzor, shkruan TetovaSot

“Respekte dhe përkulje për njerëzit e sakrificës kombëtare! Gjaku i derdhur për liri i dëshmorëve të kombit dhe vullneti i fortë i familarëve të tyre është motivi ynë për të punuar fuqishëm për nderin e kombit dhe dinjitetin njerëzor! Mbi 2000 policët shqiptarë në strukturat heterogjene në Ministrinë për punë të brendshme së bashkë të gjithë, të angazhohemi fuqishëm për respektimin e vlerave kombëtare, standardeve thelbësore, barazinë dhe mosdiskriminimin nga cila do bazë qoftë! Lavdi për dëshmorët e kombit!” ka shkruar Nuhiu .

Gjithashtu lexo

“Çështja mes Shkupit dhe Beogradit shkakton shqetësime në Athinë”

Gazeta greke “Kathimerini” shkruan se diplomatët grek me shqetësime i ndjekin ngjarjet në Ballkan, pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *