Home / Kryesoret / Andov: Nga viti 1967 nuk ka pasur zgjedhje si të 5 qershorit

Andov: Nga viti 1967 nuk ka pasur zgjedhje si të 5 qershorit

Situatë të tillë nuk ka pasur që nga vitit 1967. Edhe pse në kushte të sistemit një partiak edhe atëherë ka pasur kandidatë të pavarur dhe lista të pavarura. Me një listë kandidatësh për zgjedhje, janë shkatërruar bazat e demokracisë së shtetit”, kështu ka deklaruar në një intervistë për “Tv 21” në gjuhën maqedonase, ish kryeparlamentari Stajan Andov, në lidhje me zgjedhjet e 5 qershorit në të cilat vetëm VMRO-DPMNE do të merr pjesë, transmeton Portalb.

“Ky hap i VMRO-DPMNE-së për dalje në zgjedhje si parti e vetme është dëshpëruar”, shton Andov.

Sipas tij, me atë, Gruevski as nuk tregon fuqi, por as nuk ka nevojë për diçka të tillë.

Gjithashtu lexo

Policia me apel ndaj lokaleve të natës – (VIDEO)

Muajt e verës janë karakteristike kur në  shumë lokale hotelerike frekuentohen gjatë orëve të natës, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *