Home / Kryesoret / BDI-ja në Mateç pëson DISFATË: 30 funksionarë, 30 nxënës dhe asnjë banor!

BDI-ja në Mateç pëson DISFATË: 30 funksionarë, 30 nxënës dhe asnjë banor!

BDI-ja ka zbarkuar në qendër të Mateçit të Likovës. Sheshi i fshatit ishte i vogël për veturat zyrtare të funksionarëve të integristëve. Nxënësit e shkollës dhe administrata e komunës duheshte të plotësojë numrin e funksionarëve partiak, shkruan Fakte. Por më kot. Pamjet nga fotografitë tregojnë se me gjithë keqpërdorimin e funksioneve të shtetit, administratës dhe nxënësve të shkollës, BDI është në gjendje mizore në këtë rajon si edhe në të gjitha vendbanimet shqiptare.

Objekti i Shtëpisë së kulturës që ishte filluar të ndërtohet pas luftës, për më shumë se dhjetë vite arriti të rregullohet vetëm pjesërisht. Rrugët e fshatit me gropa, varfëri e skajshme dhe rini e ikur nëpër botë nuk mbulohen dot me dy dhoma të lyera për 10 vite. Karadaku e ka ndjerë më së mirë paaftësinë dhe inkriminimin e BDI-së si dhe vasalitetin e saj ndaj VMRO-së.fakte
received_10209186038628828-300x169

received_10209186069029588-300x225

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *