Home / Kryesoret / Dimova: Korrupsion nuk mund të ketë te opozita

Dimova: Korrupsion nuk mund të ketë te opozita

Korrupsioni sipas definicionit është i mundshëm te pushteti, pasi që ata i kanë në dispozicion paratë, dhe nuk mundet që dikush nga opozita të akuzohet për korrupsion, vlerësoi Lidija Dimova nga LSDM.

Ajo theksoi, pasi që shumë punë janë të habitshme në shtetin tonë, kanë nisur që të thërrasin të gjithë në biseda informative, dhe ndoshta për diçka edhe do të informohen, ajo ka kërkuar një definicion për korrupsionin.

“Pushteti, kjo është fjala e parë kyçe. Nuk mundet që dikush nga opozita të akuzohet për korrupsion. Korrupsion mund të ketë dhe ka vetëm te pushteti. Pasi që ata kanë qasje te paratë. Ata vendosin se çka do të bëjnë me paratë, jo opozita. Ata vendosin që të ndërtojnë përmendore në vend të efikasitetit energjetik, në vend të autostradave”, deklaroi Dimova.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *