Home / Kryesoret / E jashtëzakonshme: Mbi 20 mijë protestues vërshojnë Shkupin, afrrohen afër qeverisë

E jashtëzakonshme: Mbi 20 mijë protestues vërshojnë Shkupin, afrrohen afër qeverisë

Sot kanë dështuar të gjitha skenaret e qeverisë VMRO – BDI, dhe disa subjekte të tjera për të paralandaluar protestën më masovike që po zhvillohet aktualisht në Shkup, protesta këto të thirrura nga Këshilli Opozitar.

Protestuesit tani janë afër qendrës tregtare Mavrovasja duke shkuar drejt Qeverisë. Sipas përllogaritjeve të para mbi 20 mijë protestues janë të pranishëm në këtë protestë.
13113170_10154135260718560_423743569_o-804x380

p1-600x500

p2-600x500

p6-600x500

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *