Home / Kryesoret / “Fundoset” anija “Rojal Maqedoni” në lumin Vardar

“Fundoset” anija “Rojal Maqedoni” në lumin Vardar

Shirat e rrëmbyeshëm e kanë rritur nivelin e ujit të Vardarit, për këtë, anija e vendosur në këtë lumë, e quajtur “Rojal Maqedoni”, ka filluar të “fundoset”.

E para nga tre anijet, i cili filloi të punojë përpara dy vjetëve, dje ka qenë i përmbytur te hyrja e parë.

Përndryshe, anija “Rojal Maqedoni” funksionon si kafiteri dhe restorant, ndërkaq gjendet përballë ndërtesës së MEPSOS nga ana e majtë e Urës së Gurit.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *