Home / Kryesoret / Gazetës maqedonase ”Vest” i pengon shitja e dredhzave nga Shqiptarët

Gazetës maqedonase ”Vest” i pengon shitja e dredhzave nga Shqiptarët

Gazeta Maqedonase ”Vest” në faqen e parë shkruan për shitjen e dredhzave nga ana e Shqiptarëve në autobanin
Shkup-Tetove-Shkup si duket kësajë gazete i ka penguar që disa persona e nxjerin kafshatën e bukës në kët shtet ku papunsija mbizotron tek secila familje.

Gazeta Vest pyet ku janë inspektorët e ”Makedonija Pat” pse nuk ndëmarin masa për largimin e tyre nga autobani, dhe shqiptimin e gjobave nga 300 euro deri 1200 euro, por ia kujtojmë gazetës Vest të interesohet pak pse ”Makedonia Pat” nuk vendon rrethoja për sigurinë e qytetarëve në autoban që rezikohen nga kafshët sidomos qent, ku në rajonin e pollogut janë shtuar dukshëm aksidentet me kafshët nëpër autobanet e Maqedonisë, por meren me shqiptarët që dalin për të nxjerë një kafshatë buk./Tv Koha

13103392_268286396846517_8718169234899829610_n

13151427_268286416846515_9062955850675152403_n

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *