Home / Lajme / Kronika e zezë / Gostivar: Derën e veturës e le hapur 10 min, hajnat i vjedhin 20.000 denar

Gostivar: Derën e veturës e le hapur 10 min, hajnat i vjedhin 20.000 denar

R.R.(42) nga Gostivari dje në mëngjes ka lajmëruar në polici se për vetëm dhjetë minuta, disa persona të panjohur kanë vjedhur në veturën e tij “Citroen berlingo” me tagra nga Gostivari, të cilën e ka parkuar në rrugën “Vëllezërit Gjinovski” përballë qendrës tregtare.

Hajnat e kanë shfrytëzuar mungesën dhjetë minuta të R.R. dhe nga vetura e pa mbyllur ia kanë vjedhur çantën me 17.000 denar, 10 franga zvicerane dhe më shumë dokumente persona dhe çelësa ku pastaj kanë ikur.

Dëmi i përgjithshëm material nga kjo vjedhje është 20.000 denar.

Po punohet në zbardhjen e rastit.

Gjithashtu lexo

Aksident I rëndë afër fshatit Odër, ka edhe të vdekur

Aksident I rëndë afër fshatit Odër, ka edhe të vdekur   Një aksident I rëndë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *