Home / Kryesoret / Gruevski “fshin” nga lista Mijallkovin, Jankullovskën, Milen…

Gruevski “fshin” nga lista Mijallkovin, Jankullovskën, Milen…

Nga funksionarët e aboluar të VMRO-DPMNE-së dhe bashkëpunëtorët e saj, si që u informua vetëm lideri i VMRO-së Nikolla Gruevski është në listën e kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 5 qershorit.

Pra, Gruevski nuk ka kandiduar as bashkëpunëtorët e tij më të afërt, Sasho Mijallkov, Mile Janakievski dhe Gordana Jankullovska.

Në listë nuk janë as edhe bashkëpunëtorët partiak Kiril Bozhinovski, Martin Protogjer, Biljana Brishkovska, Vlladimir Peshevski, Marta Tomovska, Zoran Jolevski, Vllado Misajllovski, Spiro Ristovski, po as edhe kryeministri aktual Emil Dimitriev.

Pas vetes, nga struktura e moçme, Gruevski ka vetëm Zoran Stavreskin dhe Trajko Veljanovskin!

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *