Home / Kryesoret / Haindl arriti në Shkup, me politikanët nga Maqedonia nuk do të ketë retorikë diplomatike
Botschafter der Bundesrepublik Deutschland, Johannes Konrad Haindl

Haindl arriti në Shkup, me politikanët nga Maqedonia nuk do të ketë retorikë diplomatike

Diplomati gjerman, Johannes Haindl, sapo ka arritur në Shkup, kurse në airoportin e Shkupit ‘Aleksandri i Madh’ në ora 12:00 e ka pritur ambasadorja gjermane në Maqedoni, Christine Althauser.

Në ora 15:00, Haindl do të realizojë takim me shefin e diplomacisë së Maqedonisë Nikolla Poposki në MPJ-Maqedoni.

Sipas informatave të para, Haindl nesër do të takohet me përfaqësuesit e partive politike.

Gjithashtu lexo

“Çështja mes Shkupit dhe Beogradit shkakton shqetësime në Athinë”

Gazeta greke “Kathimerini” shkruan se diplomatët grek me shqetësime i ndjekin ngjarjet në Ballkan, pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *