Home / Kryesoret / Huligani maqedonas tenton t`i sulmoj shqiptarët e K.F.”Vëllazërimi”, ndalohet nga polici

Huligani maqedonas tenton t`i sulmoj shqiptarët e K.F.”Vëllazërimi”, ndalohet nga polici

Dje në Prilep në stadiumin e qytetit “Goce Dellcev” gjatë kohës së ndeshjes futbollistike midis ekipeve të K.F. Pobeda” nga Prilepi dhe K.F.”Vëllazërimi” nga Kërçova, D.J.(31) nga Prilepi iu është afruar derës hyrëse të tribunës jugperëndimore ku e ka sulmuar një polic, transmeton TetovaSot.

Polici është detyruar që të përdor dhunë fizike për ta arrestuar të njëjtin. Kundër D.J. do të ngritet padi penale.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *