Home / Kryesoret / Impeachment’ i Ivanov futet në procedurë parlamentare

Impeachment’ i Ivanov futet në procedurë parlamentare

Iniciativa e LSDM-së për përgjegjësi ndaj vendimit për falje të kryetarit Gjorgje Ivanov është futur në procedurë parlamentare. Goran Sugarevski i LSDM-së shpreson se në seancë parlamentare iniciativa do të diskutohet këtë javë. Iniciativa e LSDM-së deri tani është mbështetur nga 50 deputet dhe është e mjaftueshme që të futet në procedurë parlamentare. Për të vendosur rreth kësaj çështje LSDM-së i duhen edhe 32 vota në parlament.

Parlamenti duhet të vendos për shkarkimin e kryetarit të Maqedonisë për 7 ditë.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *