Home / Kryesoret / Katica Janeva në Palermo, nderon viktimat e mafias

Katica Janeva në Palermo, nderon viktimat e mafias

Prokurorja speciale publike, Katica Janeva, prej disa ditësh qendron në Palermo të Italisë, ku ka marr pjesë në komemoracionin për nder të viktimave të Giovani Falcone, Francesca Morviljo, Paolo Borselino dhe të gjithë zyrtarëve policorë viktima të mafies.

Në fokusin e komemoracionit ka qenë lufta kundër krimit të organizuar dhe ka pasur për qëllim të tubojë akademikë dhe ekspertë të huaj, përfshi edhe funksionarë të lartë shtetëror.

Në këtë komemoracion prokurorja Janeva e shoqëruar nga dy prokuror publik nga kjo Prokurori, hetuesin kryesor dhe shefin e saj të kabinetit, me ftesë të Fondacionit Francesca Falcone.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *