Home / Kryesoret / Kongres ndërkombëtar stomatologjik

Kongres ndërkombëtar stomatologjik

Kongresi ndërkombëtar stomatologjik me temë: “Përballje me sfidat në stomatologji” do të mbahet prej sot deri më 15 maj në Strugë.

Në kongres do të marrin pjesë ligjërues nga Maqedonia, Kosova, Shqipëria, Italia, Zvicra, Kroacia, Gjermania dhe Turqia.

Në kuadër të kongresit do të organizohen edhe prezantime, poster prezantime dhe katër seminare nga fusha e endodoncisë, protetikës, stomatologjisë estetike dhe si risi demonstrimi i fotografisë dentare.

Kongresin e organizon Shoqata stomatologjike e shqiptarëve në Maqedoni.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *