Home / Lajme / Maqedoni / Kuvend, seancë e dy komisioneve kuvendore

Kuvend, seancë e dy komisioneve kuvendore

Në Kuvendin e Maqedonisë sot duhet të formohet Komision për vlerësim të themelimit të Propozimit për ngritje të procedurës për konfirmimin e përgjegjësisë së presidentit të Maqedonisë.Themelimi i Komisionit është në rend dite të Komisionit kuvendor për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve.

Ndërkohë në kuvend sot vazhdon edhe seanca e 33-të e Komisionit për Arsim, Shkencë dhe Sport ku në rend të ditës janë: Propozim-ligj për themelimin e Universitetit për mbrojtje, siguri dhe paqe nacionale “Damjan Gruev” në Shkup dhe. Propozim-ligj për ndryshimin e Ligjit për arsim të lartë.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *