Home / Sport / LAJMI I FUNDIT/ Zvicra i prish punë Kosovës!

LAJMI I FUNDIT/ Zvicra i prish punë Kosovës!

Zvicra ka rekomanduar që ndryshimi i pikës së statutit ku kërkohet anulimi i nenit që një anëtar i ri i UEFA-së duhet të jetë i pranuar në OKB të bëhet me votim të fshehtë.

Zvicra i ka sjell një problem Kosovës në Kongresin e UEFA-së në Budapest.

Zvicra ka rekomanduar që ndryshimi i pikës së statutit ku kërkohet anulimi i nenit që një anëtar i ri i UEFA-së duhet të jetë i pranuar në OKB të bëhet me votim të fshehtë, “Lajmi.net”, transmeton Shqiperiaime.al.

Dhe, kërkesa e saj është aprovuar.

Andaj, shtetet anëtare kanë filluar votimin.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *