Home / Sport / Leicester City kampion i Premierligës, ja festa e çmendur e tifozëve (VIDEO)

Leicester City kampion i Premierligës, ja festa e çmendur e tifozëve (VIDEO)

Pas barazimt që arriti skuadra e Totenhamit ndaj Chelsea me rezultatin 2-2, Leicester City ka arritur rekordin historik duke u shpall kampion i Premierligës angleze dy javë para përfudimit të kampionatit.

Leicesteri një skuadër e vogël por me një ekip të fortë dhe e drejtuar nga një trajner is italiani Ranieri i befasoi të gjithë këtë sezon javë pas javë duek shkuar drejt historisë.

Jamie Vardy dhe Rijad Mahrez janë dy yjet e ekipit të dhelprave. Leicester City është ën vendin e parë me 77 pikë.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *