Home / Kryesoret / Lëndohet rëndë një plak 76 vjeçar në një aksident trafiku në Tetovë

Lëndohet rëndë një plak 76 vjeçar në një aksident trafiku në Tetovë

Parmbrëmë rreth orës 23 në rrugën “Ilindendska” në Tetovë ka ndodhur një aksident trafiku ku kanë marr pjesë: një veturë e tipit “Golf” me tagra nga Tetova, që është drejtuar nga një person i panjohur, i cili menjëherë e ka lëshuar vendin e ngjarjes dhe një këmbësori Xh.Z.(76) nga Tetova, transmeton TetovaSot.

Këmbësori i lënduar është dërguar dhe mbajtur në Spitalin e Tetovës.

Është kryer kontroll në vendngjarje dhe po punohet në vërtetimin e arsyes së aksidentit dhe identifikimit të vozitësit. Arsyeja fillestare është vozitja e shpejtë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *